14764481504674-irannaz-com.jpg

چگونه لازانیا با ماهی و میگو درست کنیم؟

[ad_1]

اگر دوست دارید غذای جدیدی با ماهی و میگو درست کنید لازانیا با ماهی و میگو را تجربه کنید.لازانیا را معمولا با گوشت چرخ کرده درست می کنند، اما در این مطلب طرز تهیه لازانیا با ماهی و میگو را به شما آموزش آموزش می دهیم. در این حالت می توانید تنوع بهتری داشته باشید.

 

مواد لازم:

 

    نمک، فلفل، روغن مایع و کره به مقدار لازم
    لازانیا ۲۵۰ گرم
    میگو  ۲۵۰ گرم
    ابلیمو ۲ قاشق غذا خوری
    ماهی ۲ عدد
    پنیر پیتزا ۱ بسته
    پیازچه یا موسیر ۳ بوته

 

چگونه لازانیا با ماهی و میگو درست کنیم؟

 

مواد لازم برای سس:

 

    خامه ۱۵۰ گرم
    پیاز  ۱ عدد
    شیر  ۱ لیوان
    کره ۳۰ گرم
    ارد گندم ۱ فنجان
    قارچ  ۲۰۰ گرم
    گوجه فرنگی ۵ عدد
    ریحان ۵ شاخه
    نمک و فلفل به مقدار لازم

 

چگونه لازانیا با ماهی و میگو درست کنیم؟

 

طرز تهیه:

 

میگو های تازه ی بدون پوست را از پشت با چاقو ببرید و رگ ان را بیرون بیاوردید. ماهی هارا در اندازه های یکسان خرد کنید.موسیر یا پیازچه را ریز خورد کرده و با کره تفت دهید.سپس میگو،ابلیمو،نمک و فلفل را با نصف فنجان اب به آن اضافه کنید.

 

میگو و موسیر را از آن خارج کرده و در ظرفی بریزید. برای تهیه سس،پیاز را ریز خورد کرده و به همراه شیر و نیمی از پودر فلفل در ظرفی ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه حرارت دهید.قارچ ها را ریز خورد کرده و در سس باقی مانده ی میگو و موسیر بریزید و به مدت ۵ دقیقه روی حرارت قرار دهید.

 

آرد را با کره،کمی تفت دهید سپس به سس شیر اضافه کرده و هم بزنید. سس شیر باید ولرم باشد و اگر گولوله شد،از صافی رد کنید تا یکدست شود.قارچ و اب ان را روی سس سفید بریزید و هم بزنید.گوجه را پوست کرده و ریز خورد کنید و به بقیه مواد اضافه کنید.سپس ریحان را خورد کرده و به اندازه یک قاشق به مواد اضافه کنید.

 

لازانیا را پس از پختن اب کش کنید.کف ظرف پیرکس را سس سفید بزنید و روی ان میگو و موسیر بچینید. سپس روی آن را با لازانیا بپوشانید،تکه های ماهی را روی ان بچینید. دوباره یک ردیف لازانیا بچینید و بقیه میگو و موسیر را روی ان بریزید. پنیر پیتزای رنده شده را روی ان ریخته و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد داخل فر قرار دهید تا پخته و طلایی شود.

[ad_2]